Úvod  Aktuality &gt: 7 tipů, jak nastavit systém Paxton

7 tipů, jak nastavit systém Paxton

3. května 2016

Základní funkcí přístupového systému Paxton je správa a monitoring pohybu osob v objektu. Pro sofistikovanější řízení a snazší uživatelské ovládání je k dispozici celá řada rozšiřujících funkcí. Připravili jsme pro vás 7 tipů, jak tento systém nastavit.

1. Pípnutí při načtení karty do systému

Možným doplňkem u rozsáhlejších instalací přístupového systému je personifikátor  – čtečka s USB připojením přímo do operátorského PC. Ve výchozím nastavení při přiložení uživatelské karty tato čtečka nepípne, avšak jednoduchou úpravou v nastavení programu (okno Vlastnosti) lze potvrzení přiložení identifikátoru zapnout.

Nastavení pípnutí při načtení karty do systému

2. Tichý režim čtečky

Opačným požadavkem je zamezení zvukového potvrzení při přiložení identifikátoru na čtečce u dveří, kdy zatržítko „Tichý režim“ v nastavení dveří ovlivňuje pouze pípnutí na elektronice dveřní jednotky. Samotný bzučák čtečky nelze elektronicky vypnout. Na zadní straně každé čtečky je však zřetelně patrný zvukovod. Pokud ho důkladně utěsníte elastickou hmotou (plastelínou), utlumíte tak zvukovou signalizaci.

Nastavení tichého režimu čtečky

3. Akce při dvojím přiložení identifikátoru

Základní funkcí přístupového systému je otevření dveří na základě platné autorizace uživatele. Doplňkově lze nastavit, aby se při dvojím přiložení platné karty spustila jakákoli návaznost - přepnutí výstupu pro ovládání střežení EZS, aktivace bezpečnostního uzamčení, povolení dočasného přístupu podřízeným, apod.

Nastavení spuštění návaznosti při dvojím přiložení platné karty

4. Pravidelné e-mailové reporty

Software Paxton Net2 obsahuje řadu předvolených reportů a lze přidávat i vlastní, zahrnující informace o tom kdo, kdy a kde prošel. Tyto reporty nemusí být dostupné pouze přímo z prostředí softwaru, ale ve formě PDF je můžete přikládat i k automaticky generovaným e-mailům. Reporty lze odesílat například 2x týdně až do konce roku (viz obrázek níže).

Časová aktivace návazných funkcí (e-mail)

5. Dočasná přístupová oprávnění

Každý uživatel má v softwaru nastavené své přístupové oprávnění, v jakou hodinu a do kterých dveří má přístup. Operátor mu však může dočasně povolit i jiné oprávnění, například dočasný plný přístup na následujících 90 minut, nebo až do definovaného okamžiku. Dočasná oprávnění mohou najít využití například v hotelech, kde mají hosté časově omezený vstup např. do wellness.

Dočasná přístupová oprávnění

6. Omezení oprávnění operátora

Na objektu, kde je více nájemců, může vyvstat požadavek, aby každý nájemce spravoval v softwaru jen své dveře a své uživatele. Tato funkce je v systému Paxton pojmenována jako "Landlord & Tenant". Nastavení má dva kroky, kdy se v prvním kroku nadefinuje, kam má vytvořené oprávnění přístup, a ve druhém se přiřadí konkrétnímu operátorovi, který je v softwaru veden zároveň jako držitel karty. Tato funkce je dostupná pouze v placené verzi Paxton Net2 Pro.

Nastavení práv operátorů

Průvodce nastavením operátora

7. Úprava výstupu dat ze čtečky

Na některých objektech může nastat situace, kdy je potřeba nasadit více typů čteček s ohledem na to, že jeden z nájemců je součástí většího podniku na celorepublikové úrovni, kde je zaveden určitý typ karet mezi všemi zaměstnanci. Různé čtečky pak mohou stejné karty číst pod jinými čísly. Lze proto využít chytrého nástroje, který dovede z dané čtečky vyčíst ořezaná data tak, aby se karta finálně "zobrazovala" v celém systému pod stejným číslem. Nastavení formátu dat identifikátoru je zachyceno na obrázcích níže.

Nastavení formátu dat identifikátoru

Nastavení identifikátoru

Pro více informací, jak nastavit systém Paxton, nás neváhejte kontaktovat. Rádi vám pomůžeme.  

Chcete být informováni o zajímavostech a novinkách v oboru bezpečnostních technologií? S naším newsletterem  vám nic neunikne.

Mohlo by vás zajímat:

Instalace řídicí jednotky Paxton Net2 plus v autonomním turniketu
Při implementaci přístupového systému Paxton do našeho prezentačního turniketu jsme řešili, co vše dovede autonomně spuštěná řídicí jednotka Net2 plus obsloužit. Přinášíme vám výsledky našeho testování

Počítání osob v systému Paxton
Jednotka Occupancy indicator umožňuje počítání osob v objektu, nebo může přinášet informace o obsazenosti parkoviště. Tato jednotka je doplněním systému Paxton Net2 a rozšiřuje jeho možnosti na úroveň jednoduché analýzy. Podívejte se, jaké další vlastnosti nabízí.

Jak vyřešit vzájemnou blokaci dveří?
Při návrhu přístupového systému se můžete setkat s požadavkem podmíněné blokace dveří. Neméně zajímavé je řešení vzájemné blokace dvou dveří blízko sebe, kdy se již v okamžiku oprávněného přístupu druhé dveře musí zablokovat. Podívejte se, jak lze takové zadání splnit pomocí systému. 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím