Úvod  Aktuality &gt: Bezdrátový Paxton - ano či ne?

Bezdrátový Paxton - ano či ne?

19. července 2016

Přístupový systém Paxton nabízí pro své síťové řešení dvě základní varianty komunikace – drátovou a bezdrátovou. Jaké jsou výhody použití těchto řešení a v jakých situacích jsou jednotlivé možnosti vhodnější?

Paxton Net2 v kostce

Systém Paxton Net2 představuje řešení správy a monitoringu přístupu až pro 50 000 osob a stovky jednotlivých dveří. Veškerá data se centralizují v softwaru, který je v základní verzi k dispozici v českém jazyce zcela zdarma. Placená verze softwaru pak přidává některé rozšířené funkce – jako integraci požárního systému, funkci anti-pass back, která brání odchodu osob, které do budovy nevstoupily, či rozšířená oprávnění operátorů.

Produktová řada Paxton Net2 disponuje celou řadou příslušenství a doplňků – jedná se o čtečky a identifikátory různých tvarů a komunikačních formátů, dále pak o doplňkové systémové komponenty jako například vstupně-výstupní modul pro pohodlné ovládání výtahů, GSM bránu pro identifikaci uživatele prozvoněním, či systémový „Net2Air bridge " pro komunikaci směrem k bezdrátovým dveřním jednotkám.

Produtková řada PaxtProdutková řada Paxton Net2 nabízí celou řadu příslušenství a doplňků jako jsou přístupové kartyon Net2 nabízí celou řadu příslušenství a doplňků - přístupové kartyMezi další příslušenství produktové řady Paxton Net2 patří klíčenky

Net2 plus – klíčový prvek drátového řešení

Systém Paxton Net2 pracuje se skutečností, že jedna řídicí jednotka spravuje jedny dveře. Pokud v systému nejsou využity bezdrátové dveřní jednotky, stojí architektura zapojení obvykle na jednotkách Net2 plus  v počtu shodném s počtem dveří. Alternativně lze na některých místech využít i jednotky Net2 classic, připojované k Net2 plus . Net2 classic jednotky totiž disponují pouze rozhraním sběrnice, tj. nemají IP rozhraní pro přímé propojení přes datovou síť s řídicím PC. Rozdíly v kombinacích neovlivňují funkcionalitu, pouze se liší v pořizovací částce. 

Řídicí jednotka Paxton Net2 plus v plastovém boxu se zdrojem

Klíčové výhody drátového řešení:

  • Schopnost vybavit přístupovým systémem vnitřní i venkovní dveře, brány, branky, závory, turnikety, přechodové komory aj. 
  • Možnost provázat aktivity na výtahy, osvětlení, či další bezpečnostní systémy v objektu přes vstupně-výstupní moduly
  • Jednotlivé dveře lze ze softwaru vzdáleně odblokovat
  • U dveří lze použít čtečku jakýchkoli typů identifikátorů používaných v objektu

PaxLock – bezdrátová alternativa

V některých případech (zpravidla u rozsáhlejších kancelářských instalací) může být výhodnější použít v systému bezdrátové řídicí prvky PaxLock . Toto řešení nabízí možnost osazení kompletní řídicí jednotky se čtečkou přímo na dveře.

Výhody bezdrátového systému jsou následující:

Bezdrátová řídicí jednotka PaxLock systému Paxton Net2

Omezení bezdrátového přístupového systému:

  • Jednotlivé dveře nelze vzdáleně otevírat ze softwaru
  • Řešení PaxLock  nelze umístit do venkovního prostředí (tj. na vstup do budovy)
  • Před přiložením identifikátoru je nutné stisknout aktivační tlačítko umístěné na čtečce

Mezičlánek „Net2 nano"

Pro určitý typ instalací může být vhodné hybridní řešení Net2 nano . Jedná se o z poloviny drátové a z poloviny bezdrátové řešení, kdy napájení a připojení čtečky a zámku je řešeno drátově, ale komunikace se systémem již probíhá bezdrátově.

Drátová nebo bezdrátová varianta?

Systémy Paxton Net2 jsou oblíbené i u nejmenších instalací, kde je potřeba hlídat jeden přístupový bod – zde je nejčastěji používáno drátové řešení, konkrétně jednotky Net2 plus . Vychází se zejména ze skutečnosti, že pro kompletní řízení jedněch dveří není třeba žádné další ústředny, převodníku, apod. Naopak na chodbách s mnoha vstupy do šaten či kanceláří je častěji využívána bezdrátová koncepce s jednotkami PaxLock , která šetří čas instalace a náklady na kabeláž.

Pro konzultaci vašeho konkrétního návrhu řešení nás neváhejte kontaktovat.

Nenechte si ujít nejnovější informace ze světa bezpečnostních technologií a přihlaste se k odběru našeho newsletteru .

Mohlo by vás zajímat:

Automaticky řízené dveře
Pro elementární nastavení přístupového systému Paxton Net2 je třeba jen několik základních softwarových kroků – definovat dveře, nastavit časová pásma, a provazbu těchto dvou bodů přiřadit vytvářeným uživatelům. V tomto článku se zaměříme na první zmíněnou část – tipy a triky pro nastavení dveří.

Počítání osob v systému Paxton
Jednotka Occupancy indicator umožňuje počítání osob v objektu, nebo může přinášet informace o obsazenosti parkoviště. Tato jednotka je doplněním systému Paxton Net2 a rozšiřuje jeho možnosti na úroveň jednoduché analýzy. Podívejte se, jaké další vlastnosti nabízí.

7 tipů, jak nastavit systém Paxton
Základní funkcí přístupového systému Paxton je správa a monitoring pohybu osob v objektu. Pro sofistikovanější řízení a snazší uživatelské ovládání je k dispozici celá řada rozšiřujících funkcí. Připravili jsme pro vás 7 tipů, jak tento systém nastavit.

 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím