Úvod  Aktuality &gt: Drsné video - čtečka Paxton chrání před úrazy

Drsné video - čtečka Paxton chrání před úrazy

12. října 2012

Společnost Paxton umožňuje jako doplněk přístupového systému použít také čtečku se slotem pro umístění přístupové karty, která vyhodnocuje trvalou přítomnost oprávněné karty a na základě výsledku tohoto vyhodnocení sepne či nesepne výstupní obvod. V následujícím článku si popíšeme aspekty a využití této čtečky v systému Paxton Net2.

Videoukázka čtečky využité pro spínání připojených zařízení, se kterými mohou manipulovat pouze oprávněné osoby!

Zmiňovaná čtečka se připojuje na stejnou řídící jednotku Net2 plus, která jednostranně ovládá jedny dveře (tedy venkovní čtečka pro přístup do dané místnosti, odchod z místnosti je v tomto případě realizován standardně klikou). Vzhledem k tomu, že každá dveřní řídící jednotka Net2 plus umožňuje připojit dvě čtečky a obsahuje také dvě oddělená výstupní relé, lze nevyužité porty takovéhoto způsobu zapojení využít právě pro připojení čtečky pro ovládání výstupního okruhu, který je pak řízen (spínán či rozpínán) na základě sepnutí či rozepnutí kontaktu druhého výstupního relé na základní desce dveřní řídící jednotky Net2 plus.

Čtečka spoření energieVýše popsaný způsob zapojení tak jednak šetří náklady, protože pro ovládání připojeného systému není zapotřebí přidávat novou řídící jednotku (využijí se pouze volná rozhraní na řídící jednotce stávající), a poskytuje také aktivní řízení výstupního okruhu, kdy není možné zasunout pouze plastovou kartu a sepnout nebo rozepnout mechanický kontakt ve čtečce – čtečka reaguje pouze na kartu typu RFID a vyhodnocuje navíc, kdo na dané čtečce má nebo nemá oprávnění k sepnutí výstupního okruhu, a to včetně časového řízení. Vzhledem k tomu, že řídící jednotka Net2 plus dovede pracovat i v režimu off-line s pamětí pro 50.000 uživatelů, 250 přístupových úrovní a 64 časových zón, jedná se o kvalitní řešení s možností nastavení autonomního provozu. Jednotku Net2 plus nabízíme i v provedení se zálohovaným zdrojem napájení.

Uvedený způsob zapojení nachází uplatnění například v hotelech, kde může být každý pokoj vybaven vstupní čtečkou, ovládající dveřní otvírač nebo zámek, a ve vstupní chodbě pokoje se pak nachází čtečka se slotem pro uložení karty, která jednak umožňuje uložit kartu na dohledatelné místo, ale také spíná elektrické okruhy pouze na daném pokoji, kam má host oprávnění vstupu.

Podrobnější informace o čtečce karet Paxton.

 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím