Úvod  Aktuality &gt: Jak vyřešit vzájemnou blokaci dveří?

Jak vyřešit vzájemnou blokaci dveří?

11. ledna 2016

Při návrhu přístupového systému se můžete setkat s požadavkem podmíněné blokace dveří. Neméně zajímavé je řešení vzájemné blokace dvou dveří blízko sebe, kdy se již v okamžiku oprávněného přístupu druhé dveře musí zablokovat. Podívejte se, jak lze takové zadání splnit pomocí systému Paxton.

Návrh řešení pro vzájemnou blokaci dvou dveří jsme vám již představili , jak ale tuto funkci realizovat, když máme systém kontroly vstupu již osazený? Jak si s tím poradí jednotlivá řešení v nabídce Paxtonu – konkrétně jeho autonomní a síťová varianta?

Paxton Net2

Máte již osazený systém Paxton Net2 s jednotkami Net2 plus? V tom případě stačí dveře vybavit dveřními magnety, s povoleným průchodem nechat sepnout i pomocné Relé 2, a vstupu „Sense“ používanému pro integraci EZS nastavit vazbu na střežení prostoru. Obvod Relé 2 a magnetického kontaktu dveří pak ovládá střežení (tj. blokaci) druhých dveří a tato informace je barevně signalizována na příslušných čtečkách. Toto jedinečné řešení pochopitelně umožňuje i instalaci nouzového tlačítka, kterým je možné dveře otevřít bez ohledu na stav druhých dveří.

Propojení dvou dveří pomocí Paxton Net2

Paxton Compact / Switch2

Máte instalovaný jiný dveřní systém, nebo vám vyhovuje více autonomní systém Paxton Compact? I na tuto variantu společnost Paxton myslela. Ve spolupráci s firmou Gendis vyvinula modul 2Door Interlock, který lze použít s libovolným dveřním systémem. Jedná se o malý vstupně-výstupní modul s jednoduchou logikou řízení.

Dveřní jednotka signalizuje modulu 2Door Interlock  oprávněný požadavek na otevření dveří (klasicky svým výstupem) a ta na základě stavu druhých dveří požadavek povolí či zamítne (vlastním výstupem). Jedná se o univerzální řešení, kdy doplněním libovolného systému o modul 2Door Interlock a dva dveřní kontakty lze využívat funkci vzájemné blokace dveří.

Praktické využití

Vzájemná blokace dvou dveří má řadu využití. Možnosti lze najít ve zdravotnictví, chemickém průmyslu, případně pro vězeňskou správu, apod. Z praxe to může být oddělení dvou místností s různou úrovní zabezpečení, přičemž dané místnosti jsou propojeny chodbou a NIKDY nesmí dojít k přímému propojení těchto dvou místností.

Příkladem může být oddělení „čisté“ místnosti (přetlakové komory) od běžně dostupného prostoru. Laborant musí projít přes první dveře do dekontaminační místnosti, kde se náležitě upraví a teprve poté může vstoupit do „čisté“ místnosti. Pokud by se otevřely oboje dveře najednou, došlo by k znečištění „čisté“ místnosti a mohlo by následovat například odstavení provozu a nutná dekontaminace.

Řešení pro každou instalaci

Produkty společnosti Paxton opakovaně prokázaly, že univerzálnost jejich využití má hranice jen tam, kde končí znalosti a kreativita technika. Jednoznačnou výhodou je kompletní připravenost řídících jednotek síťového systému Net2 – bez jakéhokoli dalšího hardwaru lze dveře mezi sebou blokovat a vše jednoduše signalizovat přímo na čtečkách. A doplnění modulu 2Door Interlock je řešením pro všechny ostatní instalace.

Chcete se dozvědět o tomto řešení více? Kontaktujte nás, rádi vaše dotazy zodpovíme.

Mohlo by vás zajímat:

Paxton Compact nabízí ideální řešení pro bytové domy
V případě správy vstupu do panelového či bytového domu je častým požadavkem jednoduchost samotného řešení. Autonomní systém Paxton Compact je ideálním řešením, kdy pouhá čtečka se bzučákem u vstupu do budovy tvoří ucelený systém s originálně řešenou administrací karet. Jaké další výhody nabízí?

RFID karty a klíčenky
Víte, co jsou RFID identifikátory a jaké jsou na trhu dostupné typy? Poradíme vám s výběrem vhodného standardu pro komunikaci mezi identifikátorem a čtečkou na vašem projektu.

Net2 plus nyní s jednodušší instalací
Společnost Paxton se v minulém roce rozhodla nejen pro změnu vzhledu obalů svých produktů, ale i pro úpravu vnitřní části řídící jednotky Net2 plus. Podívejte se, k jaké změně došlo.

 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím