Úvod  Aktuality &gt: Paxton slaví 30 let na trhu. Víte, co vedlo k jeho založení?

Paxton slaví 30 let na trhu. Víte, co vedlo k jeho založení?

22. června 2015

Společnost Paxton slaví v letošním roce 30 let od svého vzniku, a proto majitel společnosti Tony Ratcliffe představil důležité historické milníky této společnosti. Víte, jaké nečekané důvody vedly k založení této společnosti a jaké další události potkaly Paxton na jeho dlouhé cestě?

1980 – Nápad s velkým „N“

Společnost Paxton Access se začala formovat v roce 1980. Tento nápad (založit společnost, která je dnes zaměřena na výrobu systémů kontroly vstupu) se zrodil v hlavě majitele a předsedy představenstva Tonyho Ratcliffa. Co k tomu vedlo? 

Paxton slaví 30 let na trhu. Blahopřejeme!

Jednoho horkého letního dne se Tony rozhodl sekat trávník a oblečen byl pouze ve svých plavkách. Plavky v té době byly poměrně malé a neměly žádnou zvláštní kapsu na klíče. Tony tedy nechal zadní dveře domu otevřené a s hlučnou sekačkou pracoval na zahradě. Jeden zloděj v tu chvíli využil šanci, dostal se otevřenými dveřmi dovnitř a odcizil Tonymu všechny jeho kreditní karty.

Tony se k vloupání vyjádřil slovy: „Byl jsem vzteky bez sebe. Byl to první (a zatím poslední) případ, kdy jsem byl vyloupen a tato událost na mě měla pochopitelně obrovský dopad. Cítil jsem, že kombinace elektronické klávesnice a zámku by mohla být ideálním řešením. Chtěl jsem, aby klíč k přístupu do domu byl pouze v mé hlavě. Byla to vlastně mezera na trhu bezpečnostních technologií, kterou jsem vycítil a chopil jsem se této příležitosti.“

I když se tato událost zdála být pro Tonyho velmi nepříjemnou, ukázalo se, že vedla ke klíčové události, a to k vzniku společnosti Paxton.

1985 – Založení společnosti Paxton Automation

Společnost Paxton Automation, později přejmenovaná na Paxton Access, vstoupila na bezpečnostní trh v roce 1985. Fungovala z malé kanceláře v Sussexu a pro přepravu zboží využívala místní poštu. Prvním prodejním artiklem firmy byl systém Touchlock, kompletní bezklíčový dveřní systém, který obsahoval nejnovější elektroniku a kovové prvky zajišťovaly odblokování dveří pomocí čtyřmístného kódu.

Tonyho vášeň pro kvalitní produkty rostla a nečekané výzvy, jako byl například vodotěsný kovový kryt jedné z prvních verzí systému Touchlock, jen posilovaly jeho rozhodnutí, že kvalita je správná cesta. Kvalitní a spolehlivé produkty byly jádrem Paxtonu od jeho vzniku a zůstávají jimi dodnes.

1999 – Uvedení systému Net2

Systém Net2 zahájil prodej v roce 1999 a je stále nejprodávanějším produktem společnosti Paxton. Nabízí mnohé výhody při instalaci a provozu, které jsou využívány na malých instalacích (jedny dveře) a nacházejí uplatnění i na rozsáhlých systémech se stovkami dveří na více různých objektech, které jsou spravovány z jednoho PC.

Co znamenají dnešní vysoké prodeje Net2 pro Tonyho?: „Je to dokladem toho, že systém Net2 je i dnes jedničkou na britském trhu přístupových systémů.“

Sídlo společnosti Paxton2000 – Paxton pod vodou

Na přelomu tisíciletí postihly jihovýchod Anglie silné záplavy a v továrně v Sussexu byla zastavena výroba. Prostory Paxtonu byly ponořeny v metr hluboké mase vody a s nimi i všechna elektrická zařízení. Ačkoli bylo možné budovu opravit, přispěla tato pohroma k realizaci kroků spojených s přesunem do nových prostor. Po dvou desetiletích tak vedla další nepříjemná událost k zásadnímu pokroku v rozvoji firmy.

2004 - Rozvoj a růst

Paxton se přestěhoval ze Sussexu do mnohem větších kanceláří ve městě Brighton. Přestěhování bylo významným krokem, umožňujícím mezinárodní expanzi. Kanceláře v Brightonu jsou i dnes ředitelstvím Paxtonu, které zajišťuje distribuci a podporu produktů pro 50 zemí světa.

Tony se k přesunu vyjádřil velmi pozitivně: „Mezinárodní expanze byla možná jen tehdy, když jsme měli produkt a společnost s jednotlivými odděleními. V celé 30ti leté historii jsme nikdy nebyli silnější. Získali jsme recept na úspěch. V období růstu se musíme měnit a neustále znovu objevovat sami sebe – je to mimo jiné i o zavádění nových principů v rostoucí společnosti.“

2012 – Uvedení bezdrátové kliky PaxLock

Nejvýznamnějším přírůstkem v poslední dekádě systému Net2 je bezdrátový a bateriově napájený systém PaxLock. Nové řešení ve dveřní klice je rychlé na instalaci, snadno nastavitelné, univerzální pro celou řadu aplikací a využívá přenosový protokol vyvinutý přímo v Paxtonu tak, aby byl plně kompatibilní se stávajícím řešením Net2.

2015 a dál – tajemství úspěchu Paxtonu

Dva klíčové důvody pro úspěch Paxtonu jsou jeho zaměstnanci a firemní kultura. Paxton má špičkovou péči o zákazníky a zákaznickou podporu, ale bez ambiciózního a zapáleného týmu pro věc by to nešlo, a přesně takový tým Paxton má, a je na něj náležitě hrdý.  

Zakladatel a předseda představenstva společnosti Paxton - Tony Ratcliffe

Tony o svém týmu jednou řekl: „Zaměstnanci, kteří pracují pro Paxton, jsou velmi zajímavá parta. Mají rádi výzvy a radují se z každého pokroku. Naše firemní kultura staví na definování ambiciózních cílů, které mají nekompromisní přístup ke kvalitě a jasně danou orientaci na budoucnost ve všem, co děláme. Taktéž postoj technické podpory vychází z touhy být skutečně užiteční a to nejen v rychlém řešení problému, ale především v dlouhodobé pomoci našim zákazníkům.“

Chcete se dozvědět více o produktech Paxton a jejich využití ve vašem okolí? Neváhejte nás kontaktovat, rádi vaše dotazy zodpovíme.

Chcete být informováni o zajímavostech a novinkách v oboru bezpečnostních technologií? S naším newsletterem  vám nic neunikne.

Mohlo by vás zajímat:

Net2 plus nyní s jednodušší instalací
Společnost Paxton se v minulém roce rozhodla nejen pro změnu vzhledu obalů svých produktů, ale i pro úpravu vnitřní části řídící jednotky Net2 plus. Podívejte se, k jaké změně došlo.

Proč zvolit přístupový systém Paxton?
Společnost Paxton nabízí zcela jedinečné pojetí autonomního přístupového systému. Ten je koncipován s důrazem na jednoduchost a rychlost instalace a oživení. Jaké jsou jeho další přednosti?

Klíče nebo přístupový systém?
Ukázkové video prezentuje v odlehčené formě rozdíly mezi používáním klíčů a přístupového systému v rámci jednoho objektu.

 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím