Úvod  Aktuality &gt: Počítání osob v systému Paxton

Počítání osob v systému Paxton

24. února 2016

Jednotka Occupancy indicator umožňuje počítání osob v objektu, nebo může přinášet informace o obsazenosti parkoviště. Tato jednotka je doplněním systému Paxton Net2 a rozšiřuje jeho možnosti na úroveň jednoduché analýzy. Podívejte se, jaké další vlastnosti nabízí.

Výchozím předpokladem pro vyhodnocení povoleného přístupu osob či vozidel (s úmyslem následného rozšíření o analýzu obsazenosti) je umístění čtečky na příchodové i odchodové straně. Obě čtečky se připojí do řídící jednotky Net2 plus, která při povoleném průchodu realizuje sepnutí výstupního kontaktu. Toto je běžné řešení, které se aplikuje buď na dveřích s kováním koule / koule, nebo u parkovišť se společným vjezdem a výjezdem.

Pro počítání osob / vozidel se jednotka Net2 plus v boxu doplní zařízením Occupancy indicator – deska tohoto modulu je svou velikostí a montážními otvory již připravena pro osazení nad jednotku Net2 plus. Vstup "Contact" přejímá z jednotky Net2 plus informaci o povoleném průchodu a výstup "Relay" na jejím základě signalizuje stav obsazenosti prostoru, interpretovaný například semaforem. Poslední dostupný vstup na desce Occupancy indicatoru, označený "Reset", slouží pro resetování počítadla (například pomocným výstupem jednotky Net2 plus).

Jednotka Occupancy indicator umožňuje počítání osob v objektu a také dokáže poskytovat informace o obsazenosti parkoviště

Klíčové je propojení čteček – ty se propojí datově z jednotky Net2 plus přímo do modulu Occupancy indicator. Propojení je třídrátové (data + zem), takže není nijak ovlivněna signalizace na čtečkách, která zůstává řízena jednotkou Net2 plus. Díky tomuto způsobu propojení dovede jednotka Occupancy indicator nejen vyhodnocovat povolené identifikátory, ale právě jen tyto přičítat a odečítat na svém interním počítadle.

Obsazenost budov

Funkce počítání osob například ve firemních objektech využívá nejčastěji informaci, zda je prostor prázdný, nebo ještě ne. Na základě informace o odchodu poslední osoby předává jednotka Occupancy indicator kontaktem do zabezpečovacího systému sdělení, že je již možné budovu zastřežit. Automatické střežení objektu na základě přítomnosti osob je možné pomocí více jednotek Occupancy indicator rozdělit do více částí objektu a tyto střežit zvlášť. Obsazenost lze počítat až do počtu 8.000 osob v objektu či jeho částech – právě toto množství je limitem vnitřní paměti pro uživatelské identifikátory.

Parkoviště

Při počítání vozidel na parkovišti se využívá inverzní informace – zde není klíčový odjezd posledního vozidla, ale naopak, zda je na parkovišti ještě volno, nebo je již plně obsazeno. Jednotka Occupancy indicator dovede pracovat i v tomto režimu a vyhodnocovat obsazenost parkoviště až do počtu 256 vozidel. Jednoduchým doplněním semaforu či informačního panelu VOLNO / OBSAZENO získáváme ekonomické řešení správy parkoviště malého rozsahu. Předpokladem je parkovací plocha se shodným vjezdem a výjezdem.

Při počítání vozidel na parkovišti pomocí jednotky Occupancy indicator se využívá inverzní informace

Zajímavostí jednotky Occupancy indicator je velmi snadné nastavení počtu dohlížených vozidel – zde není třeba žádného softwaru. Na dolní straně jednotky se nachází svorky 1, 2, 4, 8, 16, 32, 64 a 128 (viz obrázek výše), kdy se analyzovaný počet vozidel definuje pouhým drátovým propojením příslušných svorek se zemí (GND). Modelově pro parkoviště s 21 vozidly se se zemí propojí svorky 16 a 4 (zařízení pracuje s modelem N+1).

Jednotka Occupancy indicator tak může být velmi zajímavým doplněním přístupového systému i na vaší aplikaci. Pro konzultaci vašeho řešení nás neváhejte kontaktovat.

Chcete být informováni o zajímavostech a novinkách v oboru bezpečnostních technologií? S naším newsletterem  vám nic neunikne.

Mohlo by vás zajímat:

Jak vyřešit vzájemnou blokaci dveří?
Při návrhu přístupového systému se můžete setkat s požadavkem podmíněné blokace dveří. Neméně zajímavé je řešení vzájemné blokace dvou dveří blízko sebe, kdy se již v okamžiku oprávněného přístupu druhé dveře musí zablokovat. Podívejte se, jak lze takové zadání splnit pomocí systému.

Paxton Compact nabízí ideální řešení pro bytové domy
V případě správy vstupu do panelového či bytového domu je častým požadavkem jednoduchost samotného řešení. Autonomní systém Paxton Compact je ideálním řešením, kdy pouhá čtečka se bzučákem u vstupu do budovy tvoří ucelený systém s originálně řešenou administrací karet. Jaké další výhody nabízí?

RFID karty a klíčenky
Víte, co jsou RFID identifikátory a jaké jsou na trhu dostupné typy? Poradíme vám s výběrem vhodného standardu pro komunikaci mezi identifikátorem a čtečkou na vašem projektu.

 
Mapa webuO webu | Tisknout stránku  | 
|
Vyrobila: Omega Design
 
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Další informace  Rozumím